Shopping cart

Your shopping cart is empty.

Board Members

President Petter Höglund
Karolinska Institutet
Institutionen för medicin, Huddinge (MedH)
H7 M54, Karolinska Universitetssjukhuset Huddinge
141 86 Stockholm
Sverige
E-mail: petter.hoglund@ki.se

 

Vice president Mikael Karlsson
Karolinska Institutet
Institutionen för mikrobiologi, tumör- och cellbiologi (MTC)
Nobels väg 16, KI Campus Solna
17177 Stockholm
Sverige
E-mail: mikael.karlsson@ki.se

 

Treasurer Lisa Westerberg
Karolinska Institutet
Institutionen för mikrobiologi, tumör- och cellbiologi (MTC)
Nobels väg 16, KI Campus Solna
17177 Stockholm
Sverige
E-mail: lisa.westerberg@ki.se

 

Secretary Adnan Deronic
BMC D-14
Immunologi
221 84 Lund
Sweden
E-mail: Adnan.Deronic@med.lu.se

 

Board Member Susanna Cardell
Gothenburg University
Sahlgrenska Academy
Microbiology and Immunology
Medicinaregatan 7 a
405 30 Göteborg
Sweden
E-mail: susanna.cardell@microbio.gu.se

 

Board Member Kristina Lejon
Umeå University
Department of Clinical microbiology/Immunology
901 85 Umeå
Sweden
E-mail: kristina.lejon@umu.se

 

Board Member Jonas Sundbäck
Karolinska Institutet
Institutionen för mikrobiologi, tumör- och cellbiologi (MTC)
171 77 Stockholm
Sverige
E-mail: Jonas.Sundback@ki.se